1 års jubileum
Den 20. oktober 2011 skrev jeg min første bloggpost.
Trykk her for oktober-mimring: Skjønnhet
Jeg var ikke en bevandret blogger, og visste ikke helt hvordan det ville bli å stikke hodet frem fra terapirommet.
Jeg hadde publisert en tekst i Aftenposten, samarbeidet litt med noen journalister, men lese-, formidlings- og skrivetrangen var større enn som så. Så jeg begynte å blogge. Ikke om mote. Ikke om hager. Ikke om barna. Men om psykologiens store verden.
….siden den gang har det blitt vel 120 blogger
Kjapt regnet vil det si at jeg har publisert en tekst hver tredje dag.
Sånn har bloggingen gått sin gang.
Fra 2 trofaste lesere om dagen, til 10, til 100. Nå innimellom 200, 300.
Får se hva tiden vil vise.
Men ordene når visst frem, til noen der ute som lytter.
Det har handlet om psykologi, om letthet og om tunghet.
Ærlige ord- med ønske om å nå frem
Skriving for meg har vist seg vanskelig å gjøre upersonlig, og det har heller ikke vært et mål å være distansert.
Når jeg viser personlige tanker, er mitt mål både «egenterapi» -og vise noe andre kan kjenne seg igjen i.
Det er først i slike møter at noe vekkes!
Ord er viktige.
Men like viktig er at de er oppriktige.
What are words if you really don’t mean them when you say them, synger Chris Medina sårt.
Det er også mitt ståsted.
Tanken er at dersom jeg grenser over til det personlige, og gir teori liv, så kan det gi andre noe mer.
Så som at til tross for lang utdanning, mye kunnskap om følelsesliv, er livet allikevel fullt med utfordringer og feilsteg. En aksept for feil og tunge dager har liksom sneket seg inn oftere og oftere.
Tekstene har kommet i kjølvannet av arbeid med min spesialistoppgave om stress. Om hvordan høye krav på mange områder kan lede til negativt stress. Der kommer jeg inn på hva arbeidsglede handler om, og hvordan en moderat stressbelastning kan være positivt, men når det begynner å bli for mye press er signalene viktig å ta på alvor. Endring må skje.
Spesialistoppgaven er nå vel i havn! men jeg vil fortsette å dele slike tema.
Ungdomstiden er preget av høye krav.
Tiden i 30-årene like så!
Hva gjør det med oss?
Temaet er nemlig ikke tappet ennå.
Vel….
Nytt design på bloggen!
Jeg markerer 1 års jubileumet som blogger med ny lay-out på bloggen!
Tusen takk Ida Sundae for god og positiv hjelp.
Se: Ida Sundaes blogg.
Kanskje hun hjelper deg også. Du kan jo høre.
Bli med meg videre, på psykologbloggen for alle!
Tusen takk, jeg lurte på om jeg ville ha mer materiale enn til en bloggtekst, men det dukker på merkelig sett opp noe nytt å skrive om hele tiden. Så hyggelig å høre at du og andre lar dere inspirere!
Gratulerer! Bra du hoppet i det for ett år siden – og at du fortsetter…lenge 🙂 Inspirerende!
Hei, tusen takk støvkorn! stikk innom hver gang du kjeder deg, tar en pause eller trenger påfyll 🙂
Gratulerer med ett års dagen til bloggen din. Den virker spennende, så skal titte innom med jevne mellomrom 😉